Świat marynarki Kalisz

Marynarki Kalisz na różne okazje

Marynarki Kalisz to taki element garderoby, który można znaleźć w każdej szafie. Świetnie sprawdza się w różnych okolicznościach. W Pracowni Krawieckiej Emilia w Kaliszu bardzo często szyje się  marynarki Kalisz i żakiety, jednak wszystkie z nich są inne. Nie chodzi tu tylko o kolor i materiał, ale przede wszystkim o krój. Fasony tego ubrania są bardzo różnorodne.

Najbardziej popularną jest klasyczna marynarka jednorzędowa. Zapinana na jeden lub dwa guziki. Jeśli ma poduszki to pomoże wyrównać proporcje między szerokimi biodrami a wąskimi ramionami. To krój odpowiedni niemal dla każdego rodzaju sylwetki. Przy tak klasycznym modelu, można zaszaleć
z wyborem materiału i postawić na odważniejszy kolor lub wzór. Warto pamiętać, że Pracownia Krawiecka Emilia w Kaliszu zawsze doradzi w kwestii wyboru idealnej tkaniny.

Model narzutki w stylu Coco Chanel to rozwiązanie, które pozwoli poczuć się każdej Pani jak szykowna Paryżanka. To krótka, nieco luźniejsza marynarka. Jej krój nie podkreśla tali, przez co może niekiedy pogrubiać. Idealnie sprawdzi się w każdej stylizacji szczupłych i filigranowych dziewczyn. Jednak odpowiednio „ograna” może zyskać uznanie również wśród nieco bardziej kobiecych sylwetek.

Marynarki oversize niemal cały czas są niezwykle modne. To taki krój, który z założenia ma być na nas za duży. Jednak jej rozmiar musi być na tyle odpowiedni, aby wciąż wyglądać w niej stylowo, a nie jak w ubraniu po starszej siostrze. Świetnym patentem w tego typu ubraniach jest podwijanie rękawów
i dobranie do nich bardziej dopasowanego dołu. Dzięki temu optycznie się wyszczuplimy.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Świat marynarek jest na tyle szeroki, że mieszczą się w nim jeszcze takie nakrycia, które niejako łączą w sobie wygodę sweterków i elegancje żakietów. Różnego rodzaju narzutki bez guzików to świetne rozwiązanie dla każdej Pani. Takie ubrania pasują dosłownie każdej sylwetce, ważne jest jedynie dobranie odpowiedniej długości w zależności od wzrostu i proporcji, które posiadamy. Prosty fason pozwala na szaleństwo w sferze kolorów i wzorów materiałów.

Jeżeli chcemy jednak aby taka narzutka podkreślała naszą figurę to dobrym pomysłem, będzie doszycie do niej materiałowego paska, którym będzie się można przewiązać w tali.

Marynarki to taka część garderoby, którą naprawdę warto mieć w swojej szafie. W Pracowni Krawieckiej Emilia w Kaliszu będziesz mogła zamówić jej uszycie w dowolnym kroju. A jak wynika
z tego artykułu, fasonów tego ubrania jest bardzo wiele… Sprawdź nasze marynarki: Marynarki i Garsonki Kalisz – Pracownia Krawiecka Emilia (krawcowa.kalisz.pl)

Poczytaj o historii krawiectwa: Wielkopolska Historycznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *