Jak brylować w sukni wieczorowej?

sukienka na wieczór

Któraż z nas drogie czytelniczki nie marzyła, aby wyjść wieczorem czy na imprezę, bal czy bankiet, na którym wzrok wszystkich pań i panów będzie spoczywał na nas, a my będziemy się czuły piękne, istotne i pożądane. Bynajmniej nie jest to wpis, w którym będziemy omawiali zalety ubrań w podrywaniu kobiet lub mężczyzn (co kto woli) ale skupimy się na tym jak wypaść fantastycznie w sukni wieczorowej i przy tym nie czuć się sztywno, bowiem od czasu do czasu każda z nas chce wyjść do ludzi, a przynajmniej od czasu do czasu każda z nas musi to zrobić. Dlatego też warto wybrać odpowiednią suknię wieczorową.

Alternatywy dla sukni wieczorowej

Istotnym elementem każdego wyjścia wieczorowego jest niewątpliwie dobór odpowiedniej garderoby. W zależności od sytuacji panie przeważnie decydują się na wybór jednej z dwóch dróg:

  1. Skórzane spodnie + Koszula
  2. Elegancka suknia wieczorowa

Oczywiście nie chcemy nikogo osądzać, ponieważ pierwszy zestaw także pozwala niesamowicie podkreślić walory każdej kobiety, jednak uważamy, że suknia wieczorowa jest czymś co pozwala stać się ładnej kobiecie piękną, a każdej z was zjawiskową! Ponadto jak sugeruje sam tytuł – będziemy dzisiaj omawiać to w jaki sposób brylować w sukni wieczorowej.

Jak żyć pani krawcowo?

suknia wieczorowaNa początek skupimy się na bardziej merytorycznych uwagach odnośnie Was samych. Po pierwsze w sukni, którą wybierzesz, bez względu czy będzie to suknia z lumpeksu, z sieciówki czy szyta przez szwajcarskie sieroty – w sukni wieczorowej powinnaś czuć się przede wszystkim swobodnie. Kilka godzin w zbyt ciasnym gorsecie lub zbyt ciasno spiętej sukni potrafi wykończyć każdą, nawet najtwardszą sztukę. Więc jeżeli nie preferujecie masochizmu, sugeruję abyście wybrały taką, która po przejściu kilkudziesięciu metrów nie sprawi wam wrażenia ucisku na płuca czy brzuch. Inną istotną sprawą jest ogólnie rzecz biorąc materiał, z której suknia wieczorowa jest uszyta – powinien on być oczywiście sprawdzony czy nie wywoła u was reakcji alergicznych, a po drugie powinien być dopasowany do waszej skóry i karnacji, tak aby suknia z niego wykonana nie była jedynie dodatkiem, a tworzyła wraz z waszym ciałem idealną układankę.

Następnie ważne jest abyście czuły się w sukience wieczorowej piękne, jeżeli macie jakiekolwiek zastrzeżenia do danej sukni – nie bierzcie jej. Zasada prosta jak drut, ale często kupujemy wbrew sobie, bo podoba się np. sprzedawczyni czy koleżance, z którą robimy zakupy.

Suknia wieczorowa szyta na miarę

Coraz częściej panie, które szukają idealnej sukni na bal zdają sobie sprawę, że znacznie tańszym rozwiązaniem i lepszym jakościowo jest pójście do krawcowej i uszycie takiej sukni idealnie dopasowanej do naszej osoby. Dlaczego jest to takie istotne? Po pierwsze, mamy pełną kontrolę nad całym procesem, po drugie doświadczona krawcowa potrafi zdecydowanie ułatwić wybór materiału czy kroju eleganckiej sukni wieczorowej, a wreszcie koszty takiej kreacji nie są znacząco wyższe od sukienek z sieciówce, a są przecież wykonane ze znacznie wyższą jakością i standardem, tak aby sukienka służyła długie lata i była sukienką rzeczywiście unikalną i wyjątkową. Zachęcamy oczywiście do pokazywania swoich projektów czy ć znalezionych w Internecie, tak aby ułatwić sobie i krawcowej zadanie. I pamiętajcie ! Pewność siebie to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *