Krawiec czy krawcowa? Komu lepiej zaufać?

Przeróbki krawieckie oraz szycie ubrań od podstaw – takie zadania wykują krawcy. Do dziś ten zawód cieszy się uznaniem, choć oczywiście obecnie nie ma takiego zapotrzebowania na krawieckie usługi. To dlatego, że w sklepach jest do wyboru mnóstwo gotowych ubrań, tanich, w szerokim wyborze wzorów, kolorów i rozmiarów. Dlatego dużo łatwiej jest kupić gotową rzecz, niż szyć na miarę. Jednak mimo to zawód krawca nie odchodzi do lamusa. Dlaczego? Są takie okazje, kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo.

Suknie wieczorowe Kalisz zamówione u krawca, uszyte od podstaw to zupełnie inny poziom, niż te gotowe ze sklepu. Są niepowtarzalne. Dla kobiet to bardzo ważne, by żadna inna pani na imprezie nie miała takiej samej sukienki. Dlatego zamawiamy je u krawcowej. Krawiec czy krawcowa? Czy ma to jakieś znaczenie? Jeśli chodzi o garderobę damską, szczególnie właśnie suknie – wiele pań woli zaufać krawcowym. W końcu moda damska jest dość specyficzna i damskie oko jednak potrafi lepiej ocenić, czy dana sukienka dobrze leży. Z kolei gdy panowie chcą zamówić garnitur na zamówienie – raczej chętnej udają się w tym celu do krawca. Tutaj zasada jest taka sama – w kwestii wieczorowej mody męskiej, mężczyzna może lepiej doradzić.

Generalnie nie ma to wielkiego znaczenia, jednak szycie na miarę Kalisz to dla niektórych stare nawyki i przyzwyczajenia, od których trudno odejść. Tak jest właśnie w przypadku mody wieczorowej. Sukienki Kalisz są wiec chętniej zamawiane u pań, zaś np. garnitury, fraki, smokingi – u panów, zajmujących się sztuką krawiectwa. Pracownia krawiecka Kalisz jest wiec pod tym kątem wybierana, jednak nie powinno mieć to aż takiego znaczenia – generalnie najbardziej liczy się doświadczenie, zapał do pracy, staranność, dokładność, jak i znajomość nowych trendów w modzie. To właśnie tymi kwestami należy się kierować, wybierając usługi konkretnej pracowni krawieckiej, niekoniecznie zaś tym, czy będzie nas obsługiwał krawiec czy krawcowa, choć oczywiście mamy dowolność wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *