Maseczki bawełniane z Pracownia Krawiecka

Od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Idealnie posłużą do tego specjalne maseczki, które mocno ograniczają rozprzestrzenianie koronawirusa. Dla przeciętnego obywatela najlepszym rodzajem maseczek będą maseczki bawełniane z Pracownia Krawiecka Emilia Kalisz, wykonane z dobrej jakości bawełny – najlepiej tej z certyfikatem.

Maseczki jednorazowe należy wyrzucić po jednym założeniu. Nie można ich prać ani prasować. Wybierając taki produkt, musimy więc od razu zaopatrzyć się w jego większą ilość, by mieć pewność, że brak jakiejkolwiek maseczki nie zatrzyma nas w domu. Jednorazowe maseczki przy dłuższym ich noszeniu nie tylko przyczyniają się do produkowania dużych ilości śmieci, ale i kosztują znacznie więcej pieniędzy. Ponadto są one aktualnie znacznie trudniej dostępne.

W przeciwieństwie do nich maseczki bawełniane wielorazowe spokojnie można prać (ręcznie lub w pralce), a także prasować. W ten sposób po każdym użyciu dezynfekujemy je. Nie trzeba zakupywać ich ogromnych ilości, gdyż od dwóch do czterech maseczek na osobę będzie zdecydowanie wystarczające. Maseczki uszyte z dobrej jakości bawełny pozwalają swobodnie oddychać i nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Materiał dostosowuje się do kształtu twarzy.

Niektóre maseczki wielorazowe są wyposażone w odpowiednie kieszonki, do których można włożyć specjalne filtry. Zapewni to większą ochronę, choć należy pamiętać, że najlepiej wymieniać je po każdym użyciu. Jako pewnego rodzaju filtr można wykorzystać gaziki zakupione w aptece, flizelinę lub ściereczki z dziurkami.

Nosząc maseczki bawełniane z Pracownia Krawiecka, musimy pamiętać o odpowiednim ich zakładaniu oraz ściąganiu. Zarówno przed, jak i po założeniu należy umyć lub zdezynfekować specjalnym, zawierającym alkohol płynem ręce. Maseczka powinna zakrywać usta, nos i podbródek. Podczas użytkowania nie dotykać jej i nie zdejmować bez potrzeby. Kiedy wrócimy do domu ściągnąć ją, unikając dotykania przedniej części. Najlepiej od razu ją przeprać i umyć ponownie ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *