Suknia ślubna kalisz + welon, ale czy zawsze?

Kiedy mamy już wymarzoną suknia ślubna kalisz najczęściej uszytą w pracownia krawiecka kalisz, zaczynamy poszukiwać kolejnych elementów, które dopełnią całą stylizację. Jednym z nich jest nakrycie głowy.  Wśród klasycznych welonów mamy ogromny wybór- krótkie, długie, proste, koronkowe, zakrywające twarz, lub tylko opadające na ramiona, prześwitujące i nie- czego, tylko dusza zapragnie. Jednak pomimo tego nie są one jedynym wyborem, jakiego można dokonać.

Różne formaty suknia ślubna Kalisz

Gdy wybierzemy prostą i zwiewną suknię, a nasz ślub ma się odbywać w ciepłym miesiącu, idealny dodatek będzie stanowić wianek upleciony ze świeżych kwiatów. Można postawić również na kapelusz ze szerokim lub wąskim rondlem. Wówczas można ozdobić go wstążką i dodać kilka świeżych kwiatów albo inne ozdoby. Opcją jest również zapoznanie się z tradycjami sukien ślubnych w różnych kulturach: https://krawcowa.kalisz.pl/tradycje-slubne-w-roznych-kulturach/

Styl retro

Dla wielbicielek stylu retro ciekawą opcją będą także opaski ze sztucznymi kwiatami lub piórami, które były niezwykle uwielbiane przez panie w latach dwudziestych. Niektóre z nich dodawały do nich także drobne kryształki lub sztuczne perły, aby dodać im szykowności. W taki sposób twoja suknia ślubna kalisz stanie się twoją wymarzona!

Dodatki do włosów w suknia ślubna Kalisz

Dodatek do włosów powinien stanowić dopełnienie kreacji. Do modelu tzw. księżniczek mały diadem czy tiara będzie idealną ozdobą. Dobrze jednak jest pamiętać o zachowaniu swego rodzaju proporcji. Jeżeli nasza suknia jest bardzo bogata i ozdobna lepiej wybrać coś skromnego i minimalistycznego. Tak samo w drugą stronę, gdy strój jest prosty, można zaszaleć w przypadku nakrycia głowy i innych dodatków.

A co najważniejsze?

Najważniejsze jednak jest to, aby każda Panna Młoda czuła się w swojej wymarzonej suknia ślubna kalisz swobodnie. Należy pamiętać, że każda z nas jest wyjątkowa, a naszą wyjątkowością jesteśmy my same!

Poczytaj o historii krawiectwa: Wielkopolska Historycznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *