Suknia ślubna kalisz + welon, ale czy zawsze?

Kiedy mamy już wymarzoną suknia ślubna kalisz najczęściej uszytą w pracownia krawiecka kalisz, zaczynamy poszukiwać kolejnych elementów, które dopełnią całą stylizację. Jednym z nich jest nakrycie głowy.  Wśród klasycznych welonów mamy ogromny wybór- krótkie, długie, proste, koronkowe, zakrywające twarz, lub tylko opadające na ramiona, prześwitujące i nie- czego, tylko dusza zapragnie. Jednak pomimo tego nie są one jedynym wyborem, jakiego można dokonać.

Różne formaty

Gdy wybierzemy prostą i zwiewną suknię, a nasz ślub ma się odbywać w ciepłym miesiącu, idealny dodatek będzie stanowić wianek upleciony ze świeżych kwiatów. Można postawić również na kapelusz ze szerokim lub wąskim rondlem. Wówczas można ozdobić go wstążką i dodać kilka świeżych kwiatów albo inne ozdoby. Opcją jest również zapoznanie się z tradycjami sukien ślubnych w różnych kulturach: https://krawcowa.kalisz.pl/tradycje-slubne-w-roznych-kulturach/

Styl retro

Dla wielbicielek stylu retro ciekawą opcją będą także opaski ze sztucznymi kwiatami lub piórami, które były niezwykle uwielbiane przez panie w latach dwudziestych. Niektóre z nich dodawały do nich także drobne kryształki lub sztuczne perły, aby dodać im szykowności. W taki sposób twoja suknia ślubna kalisz stanie się twoją wymarzona!

Dodatki do włosów

Dodatek do włosów powinien stanowić dopełnienie kreacji. Do modelu tzw. księżniczek mały diadem czy tiara będzie idealną ozdobą. Dobrze jednak jest pamiętać o zachowaniu swego rodzaju proporcji. Jeżeli nasza suknia jest bardzo bogata i ozdobna lepiej wybrać coś skromnego i minimalistycznego. Tak samo w drugą stronę, gdy strój jest prosty, można zaszaleć w przypadku nakrycia głowy i innych dodatków.

A co najważniejsze?

Najważniejsze jednak jest to, aby każda Panna Młoda czuła się w swojej wymarzonej suknia ślubna kalisz swobodnie. Należy pamiętać, że każda z nas jest wyjątkowa, a naszą wyjątkowością jesteśmy my same!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *